Nowości z Trollhättan 07.02.2010


Zostawiam za soba  „redagowane” przeze mnie  wczesniej na forum SKP watki o losie Saaba . Teraz ten Saab.log bedzie potencjalnym zrodlem wiesci z frontu SAABSpyker .

Wolno cytowac tylko za podaniem zrodla : saabaryta.wordpress.com

1. Skarb Królestwa Szwecji jako gwarant pożyczki EBI bada obecnie  Spyker Cars jako kupującego Saab Automobile AB.  Jednocześnie tworzy się zabezpieczenia, żeby nikt nie mógł wykorzystać kasy na cele nie związane z SAAB-em oraz aby niemożliwym było na przykład zastawienie  wartości materialnych SAAB Automobile  na inne cele.

2. ttella.se donosi, ze dealerzy SAABa z terenu Szwecji ( 45 , mających 110 punktów sprzedaży SAAB-a)  postanowili wyasygnować ca 60.000.000,00 US , jeśli Spyker będzie potrzebował zasilenia kasy, żeby dokończyć deal z GM. Victor Muller musi zorganizować finansowanie na m. więcej  taka kwotę, żeby deal się złożył. Ta decyzja dealerow szwedzkich rozwiązuje jeden z problemow, jaki jest do rozwiązania. I dobrze rokuje na przyszłość.  Dealerzy podkreślają, ze w ich ocenie jest „substancja ” w planach SAAB i Spykera. Należy mieć szacunek dla planów i dla tej sumy, ale decyzja jest jednogłośna. Bedzie brakowało- dołożymy .  Mamy niezbędny kapitał . Wierzymy w markę SAAB i chcielibyśmy, żeby proces sprzedaży zakończył się pozytywnie  i  jak najszybciej. Klienci pytają nas o samochody a   my mamy pusto. Listy zgłoszeń , szczególnie na nowego   SAAB-a 9-5 , są już  bardzo długie i nikogo nie przeraza długi okres oczekiwania.

SAAB UP

AIR

Reklamy

Komentarze 4

 1. Wszystko brzmi bardzo obiecująco i optymistycznie. Jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądać sieć w Polsce i czy ludzie , którzy urzędowali do tej pory w budynku przy Wołoskiej zmienią adres ….. czy może będą zmuszeni do szukania nowego zajęcia.

  • Dostałem kiedyś kontakt do generalnego doradcy technicznego marki Saab w GM Polska. Przesympatyczny, zawsze pomocny człowiek, odpowiadający na każdy e-mail z zapytaniem o „technikalia” saabowe. Mam nadzieję,że SSANV postara się o to, żeby tacy ludzie trafili do struktur nowej firmy.
   P.S. Dawno nie miałem czasu poczytać co dzieje się na „saabowych” stronach.Czy coś wiadomo o decyzji Unii Europejskiej w temacie zgody na pożyczkę z EIB?

 2. i odpowiadam sam sobie:
  http://www.autonews.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100208/ANE/302089912

  Unia wyraziła dziś zgodę na gwarancje rządowe dla pożyczki z EIB.
  Wygląda na to, że ostatnia przszkoda została pokonana

 3. Ogromnie cieszy mnie fakt pozytywnego rozwoju sytuacji.
  Najbardziej – aspekt społeczny.Wielu ludzi nie musi żyć
  w stresie, martwić się o dzień jutrzejszy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: