SAAB versus Volvo. Spyker versus Gelly.


Wkrotce giełdowy i niezależny Saab + Spyker

versus  Volvo + Gelly

Dzisiejsze wiadomości medialne zdominował oficjalny komunikat o sprzedaży  przez Forda  marki Volvo chińskiej firmie  Geely.

Niby podobnie, tez mniejsza firma, istniejąca  dopiero ca 10 lat,  kupuje większą, z tradycjami. Tez skandynawska. Za Spykerem stoja prywatne osoby, VM z napedem turbo . I plany jak najszybszego  wprowadzenia na giełdę.  Za Geely stoi Li Shufu, założyciel  „konglomeratu” firm zbudowanych jak  chińskie pudełko,   oraz potencjał państwowy Chin.  Gelly rozpoczelo swa dzialnosc od podukcji lodowek i  budowalo dotychczas – od 1998 roku –  tanie samochody, najtansze w Chinach  : Kingkong i  Panda,  Spyker  z młodą historia  budował  zaawansowane samochody  sportowe.  W planach Geely jest rozpoczęcie eksportu i do tego jednym z wehikułów ma być Volvo.  Spyker stawia na Saaba jako na większą i bardziej znana markę i podporządkuje  się marketingowo  Saabowi. Jaka będzie  przyszłość marek?  Czas pokaże.

____________________

Vladimir Antonov dla The Moscow Times powiedział , ze w ciągu miesiąca moze zostać podpisane MoU ( Memmorandum of Understanding) o budowie dodatkowej fabryki Saaba w Rosji. Wg Antonova , najbardziej prawdopodobnym jest, z e fabryka zajmująca się  montażem Saabów na rynek rosyjski , zostanie zbudowana w Kaliningradzie.

Na razie nie ma komentarzy ani ze strony Saaba, ani ze strony Viktora Mullera.

(Male piórko do kapelusza. Po raz kolejny saabunited.com dziękuje autorowi saab.loga  🙂  )

_____________________

Jimi Hendrix – Hej , Joe.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: