Saab zwiększa tempo i zatrudnia.Kolejne projekty


Dzisiaj  po Szwecji biegają  ” Wielkanocne czarownice” ( Påskkärringar)  które można załagodzić słodyczami. Jeśli sie  ich nie przekupi, mogą napsocić.. Nagrodzone, otoczą dom opieka..

W Trollhättan musiano o nie szczególnie dbać ostatnio, gdyż  mam kolejne dobre wiadomości..

Mimo,  ze produkcja w fabryce ruszyła dopiero 23 marca, w Szwecji sprzedano juz 459 Saabów  9-5. Przecież dopiero zaczęto przyjmować zamówienia.

Jak już wspominałem wczesniej,  pracownicy Saaba ze względu na rosnące  zapotrzebowanie  na samochody zgodzili się na skrócenie urlopu przemysłowego z 4 do 3 tygodni. Dzisiaj kolejna dobra wiadomość: w poniedziałek podjęto decyzje o zwiększeniu tempa dziennej produkcji do 39 samochodów na godzinę .  Zarówno skrócenie urlopu, jak i zwiększenie tempa są dobrymi sygnałami. Szef dzialu produkcji,Gunnar Brunius, zapowiada również zwiększenie zatrudnienia. Wg jego oceny w ciągu najbliższych  dwóch  miesiecy potrzebne będzie dodatkowo ok. 200 nowych pracowników, zarówno w produkcji, jak wśród inżynierów.

Szef związku metalowców, IF Metall,Håkan Schött, dodał : Bardzo cieszymy się  ze zwiększenia tempa. Mamy dużo zamówień i musimy robić wszystko, żeby nadążyć z ich realizacja ..

_____________________

Mini Saab w projekcie kolejnego entuzjasty.

Komentarze?

___________________

Ladna strona niemieckich entuzjastow Saaba. M.in. przepiękny przegląd modeli Saaba.

_____________________

4 hands Rondo Alla Turka – Turkish March – by Super Polish Musicans

Reklamy

Komentarzy 5

  1. hmm, ten Saabik to jak przestylizowany Fiat 500 wyglada, moim zdaniem jednak powinien byc nieco bardziej oryginalny. Swoja droga to za bardzo wszyscy skupiaja sie na wygladzie tylu zapominajac ze jest to tylko epizod w dziejach marki z Trollhattan, i to nie zadna awangarda stylistyczna tylko typowe dla Szwedow zwiekszenie funkcjonalnosci „krokodyla”, troche tez i wpisanie sie w mode na hatchbacki w latach 70-tych.

  2. a swoja droga AIR policz ile to jest 39x 24 x 365 ;D

    • Linia pracuje na jedna zmianę, wiec gdyby pracowała codziennie, to produkowano by 113.800 Saab-ów. Tak, tak, gdyby pracowano na 3 zmiany, Europa zostałaby totalnie za-SAAB-iona 🙂

  3. A mnie się podoba. I wcale a wcale nie uważam, że jest w czymkolwiek podobny do Fiata 500. No chyba, ze kolorem 😉
    Jedno, czego żałuję to to, ze nie są to pomysły wychodzące z desek kreślarskich w ośrodku rozwojowym SAABa. Ale może z czasem, gdy SAAB odbije się od dna to i tam tego typu szkice zaczną powstawać.

  4. Czy ja wiem czy bym to małe cuś nabył? No chyba, że dla małżonki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: