WAŻNE . Przedłużona gwarancja na 9-3 SS , 2003-2006


W związku z rożnymi nieprecyzyjnymi wypowiedziami  na forum SKP wyjaśniam tym, ktorzy nie rozumieją:

1. Poniższa gwarancja na razie oficjalnie została ogłoszona  na terenie USA i Kanady, co zostało napisane expressis verbis.

2. Wyraźnie powiedziano, ze bedzie obejmowała rowniez kraje o podobnych warunkach, ale jeszcze nie sprecyzowano sposobu realizacji  na terenie Europy

3. Saab był w olbrzymiej zawierusze, wiec wszystkie takie sprawy byly na dalszym planie.

4. Kiedy pojawił się problem „odmy” w 9-5, tez  najpierw długo nic się nie działo  aż wreszcie przedłużono gwarancje na silniki do lat 10 pod warunkiem, ze  serwisy wykonywało się zgodnie ze schematem i w autoryzowanych  warsztatach. i to jest warunek, który musi być spełniony w przypadku KAŻDEJ marki, ogłaszającej  akcje serwisowe.

5. Naturalnym adresatem  korespondencji  jest Saab Automobile AB w Trollhättan i tam na pewno będą podejmowane decyzje, jak te gwarancje rozwiązać na terenie Europy/Polski. Saab Automobile Ab to nie tylko fabryka, ale konstruowanie, projektowanie, administracja, wydział prawny i kilka innych części , tworzących CAŁOŚĆ i mających JEDEN ADRES POCZTOWY.

6. Jako osoba doskonale znająca warunki szwedzkie i funkcjonowanie zarówno firm jak i organizacji konsumenckich lub firm ubezpieczeniowych na terenie Szwecji sadze, ze decyzje zapadną szybko.  Szwecja i Polska maja podobne warunki jak USA i Kanada, sadze wiec,ze szwedzkie firmy ubezpieczeniowe i organizacje konsumenckie – podobnie jak w przypadku odmy – doprowadza do wystawienia gwarancji podobnej jak w USA i Kandzie.

Poniższa informacja służy zwróceniu uwagi na problem, jaki się pojawia i  możliwości jego rozwiązania.


1. Ważna informacja dla wszystkich  posiadaczy Saabów 9-3 SS, roczniki 2003-2006.


GM + Saab Automobile AB oferują w USA i w Kanadzie przedłużoną gwarancje  dla Saabów wyprodukowanych  w latach 2003-2006.  Gwarancja i wymiana dotyczy pękających na skutek korozji sprężyn przednich w modelach 9-3 SS , eksploatowanych  również w krajach, w których  używa się soli do odśnieżania dróg. Nowa gwarancja  obowiązuje przez 10 lat lub do 120.000 mil/193.121 km/ od momentu zakupu   i obejmuje bezpłatną  naprawę w autoryzowanym warsztacie SAABa / lub zwrot kosztów poniesionych  przez właściciela/.

Jesli P.T. Saaboholicy  jesteście właścicielami modelu wyprodukowanego w roku 2003-2004-2005-2006, należy zglosic się do autoryzowanego warsztatu  celem przeglądu i naprawy/wymiany. Akcja serwisowa nie została  jeszcze ogłoszona  w Polsce  ale powyższy list – wydrukowany i zaprezentowany w serwisie SAABa, będzie  stanowił podstawę do żądania naprawy/wymiany/zwrotu kosztów. Polar Import Polska  jest kontynuatorem  importera  SAABa na terenie Polski i po pełnej organizacji będzie wypełniał zobowiązania  GM.  Moja rada :   W razie problemu w Polsce należy skontaktować się pisemnie z SAAB Automobile AB  w Trollhättan w celu ustalenia, czy samochód jest objęty gwarancją  i jakie kroki należy przedsięwziąć w celu skorzystania z gwarancji.

Niżej wzór listu w j. szwedzkim. Proszę uzupełnić o  rocznik, numer vin, ilość przejechanych kilometrów i wysłać  na poniższy adres:

Saab Automobile AB

461 80 Trollhättan

Hej,

jag är ägare   till en Saab 9-3,

årsmodell 200x ,

VIN nummer :————-,

antal körda km: ————–

som har  körts i Polen. Vägar i Polen under vintern  är saltade väldigt mycket.

Jag undrar, hur skall jag kunna  nyttja  nyss utfärdat  garanti från GM + SAAB , omfattande modeller 2003-2006


med vänliga hälsningar


Saab Saabowski

/Własne dane kontaktowe/

Można tez skorzystać z formularza kontaktowego zamieszczonego TUTAJ!

Zdjecia z New York Auto Show.

______________________________

Muzyka:

Michał Jelonek – BaRock

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: