Koncept Saab 92 Sixten. By Ed Gray


Angielski projektant Ed Grey, ktory stworzyl juz wczesniej  koncept nazywany  Saab Spyker Tribute:

zadal sobie trud i zaprojektował „nowy” Saab 92 Sixten.  Projekt oparty jest  m.in. na szkicu Viktora Mullera a nazwa nawiązuje do ur Saaba 92001 oraz legendarnego projektanta Saabów,  Sixtena Sasona.


Kompakt  Saab 92 Sixten ma 4 metry długości, 4 siedzenia, w tym z tylu 2 osobne!! fotele 🙂  Wg Eda najbardziej optymalnym napędem byłoby zastosowanie napędu hybrydowego, nad którym obecnie trwaja intensywne prace.

Na stronie szwedzkiego  AMS-u , ktory jako pierwszy opublikowal projekty Eda Grey´a , przeważają pozytywne opinie o  projekcie.

Mozecie podziwiac  jego projekt tez tutaj, razem z innym projektem 92, prezentowanym wczesniej przez mnie  (za szwedzkim AMS) :

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

_____________

Swing Gitan – Leigh Jackson – Gypsy Jazz

Reklamy

Komentarze 4

 1. Gdyby byl w produkcji, to moze skusilbym sie na oba. I czarnego, i czerwonego. Tego czerwonego w pierwszej kolejnosci 🙂

 2. AIR – już wiesz który bank obrabujesz? ;D

 3. tak a propos:

  Gazeta Wyborcza – 06-04-2010 15:32
  W marcu Amerykanie kupili 1,06 mln nowych aut. To o ponad 24% więcej niż przed rokiem – ogłosiła firma Autodata, przytaczana przez „Gazetę Wyborczą”. Miesięczna sprzedaż nowych aut w USA przekroczyła próg miliona sztuk pierwszy raz od września ’08., gdy rozpętał się kryzys finansowy .
  Ożywienie wywołała Toyota. Pod koniec stycznia na żądanie administracji Baracka Obamy japoński koncern wezwał do kontroli i ewentualnych napraw ponad 6 mln pojazdów, w których mógł zacinać się pedał gazu. Powstała wtedy panika, w wyniku której sprzedaż aut japońskiego koncernu zaczęła spadać. W marcu Toyota zaczęła wabić do salonów, oferując największe w historii promocje (śr. 2 256 USD na auto). Dzięki temu Toyota sprzedała w USA 186,9 tys. samochodów (+41%r/r), pisze „GW”.

  Swoje musiała zrobić też konkurencja, reagując na agresywną kampanię Toyoty. Dlatego np. z salonów GM wyjechało o 21% aut więcej niż przed rokiem, a Ford zwiększył sprzedaż o 40%.

  Koncerny punktowały też na innych ważnych rynkach. Sprzedaż w Japonii wzrosła o 37% r/r, przy czym Toyota zwiększyła sprzedaż na rodzimym rynku o 51% pisze „Gazeta”. Tak jak i w Japonii, rządowe premie wywołały też boom w Brazylii gdzie marcowa sprzedaż wyniosła 353,7 tys. aut (+30%).

  Podobny mechanizm poskutkował w niektórych państwach UE – sprzedaż nowych aut we Francji i Włoszech była o 1/5 większa niż przed rokiem.
  „Gazeta Wyborcza” pisze o kolejnym rekordzie na chińskim rynku motoryzacyjnym – obecnie największym na świecie. GM po raz pierwszy w ciągu miesiąca sprzedał tam 230 tys. samochodów a Ford ogłosił, że w I kw. sprzedał Chińczykom 153 tys. aut (+84%).

 4. […] Media światowe gorąco spekulują nad potencjalnym wyglądem  Saaba 92. Tak się składa ,ze  sławny szkic Viktora Mullera na Blackberry stal się inspiracja dla wielu. Pamiętajmy jednak, ze VM jasno i wyraźnie powiedział:   Nowy 92 ( 9-2),  jakkolwiek priorytetowy, gdyż wydaje się być naturalnym uzupełnieniem oferty Saaba, będzie produkowany dopiero wówczas,  gdy Saab będzie  już samowystarczalny ekonomicznie. Widzieliśmy już prezentowany wcześniej na saab.logu ,  za AMS Szwecja , piękny projekt Eda Gray´a. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: