Polar Import Polska już się ukonstytuował.


NOWY IMPORTER SAAB W POLSCE

Warszawa, 1 kwietnia 2010

W związku ze sprzedażą marki Saab przez General Motor firmie Spyker Cars NV na rynku polskim został powołany nowy importer. Będzie on reprezentował markę Saab w Polsce począwszy od 1 kwietnia 2010 roku.

Firma Polar Mobil Kft z siedzibą w Budapeszcie jest niezależnym dystrybutorem marki Saab na ośmiu innych rynkach, min. na Węrzech, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii oraz w krajach byłej Jugosławii. Polar Mobil jest związany z Saabem od niemal 20 lat.

Specjalnie na potrzeby rynku polskiego firma otworzyła swój oddział w Polsce – Polar Import Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Polski zespół będzie odpowiedzialny za prowadzenie bieżących operacji związanych z marką Saab na polskim rynku, sprzedaż, marketing oraz kontakty z mediami. Polar Import Polska będzie korzystał ze wsparcia centrali w Budapeszcie, gdzie zlokalizowany jest dział finansowy oraz zaplecze logistyczne i administracyjne.

Nowy importer nie przewiduje znaczących zmian w istniejącej sieci dealerskiej czy strategii biznesowej Saaba na rynku polskim. Głównym celem jest przygotowanie dealerów do wprowadzenia nowych modeli Saaba, w tym flagowego nowego Saaba 9-5 (wiosna 2010), Saaba 9-5 Kombi a także pierwszego SUV klasy premium marki Saab – modelu 9-4X (pierwsza połowa 2011 roku).

Marcin Posłuszny, Dyrektor Operacyjny Polar Import Polska powiedział: „Jesteśmy zachwyceni tym, że przejmujemy odpowiedzialność za dystrybucję Saaba w Polsce w czasie gdy rozpoczyna się bezprecedensowa ofensywa w gamie produktów marki. Fabryka Saaba w Trollhattan w Szwecji należy do najbardziej efektywnych w Europie i produkuje jedne z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawdonych samochodów. Nowe modele, które wkrótce będziemy wprowadzać w Polsce pomogą nam przyciągnąć do marki wielu nowych Klientów.”

Siedziba biura:

Polar Import Polska Sp. z o.o.

Atrium International

Al. Jana Pawła II 23

00 – 854 Warszawa

tel: 0 22 653 85 88

fax: 0 22 653 93 83

www.saab.pl

____________________

Itzhak Perlman plays Klezmer

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: