Spyker Cars na giełdzie.I wyścigach


Moze to nie jest najważniejsze, gdyż chyba nikt z Saaboholikow nie zainwestowal  jeszcze w akcje Spyker Cars , notowane na gieldzie Euronext w Amsterdamie, ale na stronie Spyker Cars mozna śledzić na bieżąco kurs akcji Spykera.  Wiem, z e wszyscy Saaboholicy zbierają zaskórniaki  aby wziąć udział w zakupie akcji Saaba, kiedy nastąpi jego introdukcja na giełdach Londynu i Sztokholmu.

Obserwując  kurs Spykera można  zobaczyć,  jak wartość  akcji w grudniu będąca „pod kreska”  nagle w momencie ogłoszenie akwizycji  Saaba wystrzeliła 150 % w gore, by następnie  się  ustabilizować .

Obroty akcjami Spykera nie są duże, gdyz jest koncentracja walorów w rekach Viktora Mullera i kilku funduszy inwestycyjnych. W każdym razie  dla zainteresowanych –  bezpośredni link do raportu rocznego za rok 2009.  Obejmującego  już – w sprawozdaniu CEO Viktora Mullera – zakup Saab Automobile AB z rak GM.

Spyker już wziął udział w wyścigu/video/  Le Mans, plasując się w pierwszym wyścigu sezonu na  ósmym miejscu.

______________________

„la SAAB 900. Intemporelle, stylée et fonctionnelle.

Ten ciekawy szkic, pokazujący proporcje Saaba 900 z innej perspektyw, znalazlem na stronie poswieconej glownie wybitnym architektom swiata.

Jest interesującym zobaczyć, w jaki  sposób ludzie zajmujący się bryłami na co dzień  , postrzegają produkt z innej  kategorii. W projektowaniu samochodu do głosu dochodzą wszak przestrzenne wyobrażenia projektanta, które sprawiają , ze projekt albo przyciąga nasza uwagę  i ma silny faktor „wow”, albo nie poświęcamy mu więcej niż kilka sekund.

________________________

By Niklas Palm. Niestety, nie ma tego projektu w produkcji…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: