Saaby 9-3 jeżdżą po Trollhättan


Saab 9-3  konwertowany na gaz  przez firme BSR

W konkurencji z pięcioma innymi firmami  Ana Trollhättan wygrała przetarg na dostawę dla miasta Trollhättan 103 samochodów na paliwo „ekologiczne ” zdefiniowane jako „gaz”. W obecnym przetargu miasto zdecydowało się  na samochody gazowe i jednym z aspektów branych pod uwagę było, ze ANA  ma w swej ofercie model 9-3 konwertowany na gaz. Jak to zdefniowal przwodniczacy Rady Miejskiej, Paul Åkerlund:

„Cieszymy się,z e możemy stać się wiodącym miastem  wyłącznie z  samochodami na gaz  w parku maszynowym  miejskim  i ze możemy wesprzeć Saaba. ”

Dodał, ze wielu pracowników urzędu chciało mieć Saaby i podczas analizy przetargu uznano, ze  Saaby są bezpieczne oraz dodatkowo, ze w warunkach zimowych, na drogach zaśnieżonych czy oblodzonych, Saaby  sprawdzają się najlepiej. Podczas kryzysu Saaba wielu mieszkańców miało za złe urzędowi, ze nie kupił Saabów w poprzednim przetargu. Naciskano na miasto, żeby swymi decyzjami wspierało Saaba AB.Zamiana Opli na Saaby podwyższa koszty parku maszynowego o ok. 1 milion koron szwedzkich rocznie  , ale plusy Saaba 9-3 z napędem  na gaz jako samochodu miejskiego i zimowego wzięły gore i przeważyły pozorne  korzyści  finansowe z wybrania tańszej oferty. Trollhättan stanie się pierwszym miastem w Szwecji, w którym urząd miejski będzie używał wyłącznie samochodów na paliwo gazowe.

ANA Trolhättan uczestniczyła i wygrała poprzedni przetarg na dostawy pojazdów dla służb miejskich, lecz wówczas były to tylko Ople. W obecnym leasingu dla miasta marki rozkładają się następująco:

82 Saaby  9-3 na gaz

10 Opel Combo

11 Opel Zafira

__________________________

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: