Wzrasta sprzedaz Saabow . W Szwecji


Saab 9-3

W maju 2010 Saab AB sprzedał  560  sztuk  modelu  9-3 . Dla porównania w maju 2009  sprzedano  390 sztuk. Na poziomie  rok do roku jest to wzrost o 43,9 %  Od początku roku sprzedano w Szwecji 1,551 sztuk  9-3 .

Saab 9-5

W miesiącu maju sprzedano  141 sztuk starego modelu  Saab 9-5 .(  O 16.5% mniej aniżeli  169 sztuk starego 9-5 w maju 2009. )

Nowy 9-5 – nie podano jeszcze danych , gdyż  pierwsza seria 500 sztuk została sprzedana /rozdysponowana wcześniej, na poczatku roku.  Nowe 9-5 pojawia się w statystykach za czerwiec 2010.

Najważniejszym faktem powrotu Saab do życia i odzyskiwania zaufania konsumentów jest,ze po raz pierwszy od  26 miesięcy (SIC!) Saab jako marka zanotował wzrost sprzedaży. Bertil Moldén, szef branżowej organizacji Bil Sweden prowadzącej statystyki sprzedaży marek samochodowych, jako powody powrotu Saaba na rynek widzi m.in. nowego właściciela, Spyker Cars , oraz względną pewność co do istnienia marki jako takiej.  Dodał tez,ze tak ważni dla Saaba klienci flotowi również poczuli się pewniej, ze kupując Saaba inwestują w markę, która będzie obecna  na rynku. Czyli wartość wykupu samochodów po upływie okresu leasingu będzie nadal ekonomicznie interesującą. Na dodatek dealerzy szwedzcy ogłosili,ze gwarantują 50 % wartość samochodu po upływie 3-letniego okresu leasingowego.

I jeszcze jeden fakt. Poprawienie się sytuacji gospodarczej. Wielu nabywców wstrzymało  się z zakupem nowych samochodów, nie mając pewności ani co do losów marki, ani co do swej sytuacji ekonomicznej. Poprawa koniunktury sprawiła, ze nabywcy wracają do salonów Saaba. Ciekawe, jakie będą wyniki sprzedaży w Polce?

_______________

Powyższe fakty zostały z radością zanotowane przez media szwedzkie. W mediach szwedzkich pojawiło się tez dużo pozytywnych opinii o Saab-ie 9-5 jako o bardzo interesującym modelu samochodu.Od poniedziałku media maja okazje testować Saaba 9-5 podczas dwudniowych programów zapoznawania z samochodem.

Saab Up!

Reklamy

Komentarze 2

  1. Maj jako taki jest malo wiarygodny – z jednej strony wyposzczony rynek, z drugiej pracująca na pół gwizdka przez de facto 2/3 miesiąca fabryka i sprzedaż starego 9-5 z placu. Rzeczywisty popyt będzie można ocenić w czerwcu i zobaczyć czy utrzyma się w miesiącach późniejszych.

  2. mam wrazenie, ze planowanych 60 tys. na ten rok to droga jeszcze dluga…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: