2 x dementi + dobra wiadomosc o Hirschu


Dementi I.

Szwedzkie Dagens Industri( Mutacja polska to Puls Biznesu)  nie pała szczególną miłością do Saaba i często publikuje artykuły pokazujące Saaba w złym świetle lub dyskredytujące. Bardzo negatywne artykuły o  Saabie pisze Håkan Matsson i on oraz DI często źle przysługują się marce. Podczas procesu kupna Saaba rozpętali dyskusje o malej wiarygodności Viktora Mullera,  dyskusje oparta na wydanej w Holandii książce sfrustrowanego dziennikarza. Później rozpętali dyskusje o Antonovie i jak czerwona nitka przewija się w stanowisku Dagens Industri wyraźna niechęć do Saaba.

Ostatnim „sukcesom” Dagens Industri jest plotka o Janie Åke Jonssonie jako potencjalnie nowym dyrektorze Volvo.  Jest w niej tyle prawdy, ile  w plotce , ze jestem prezesem skp.  JAJ  zdecydowanie zaprzeczył tym doniesieniom ale plotka poszła w świat.

_______________________

zrodlo: Autoblog.com

______________________

Dementi II.

Niedawno branżowa prasa chińska  informowała, ze BAIC będzie importerem Saaba na teren Chin i ze będzie budował siec sprzedaży.

Saab AB postanowił jednak budować swa obecność w Chinach niezależnie  od BAIC .

_______________________

GM , bedac jeszcze właścicielem Saaba, podpisał z Saab Automobile AB umowę, która  do 2012 roku uniemożliwia inżynierom Saaba  znaczące  modyfikacje silników i związanych z osiągami elementów. Umowa licencyjna stwierdzała , ze Saab nie mógł konkurować  z innymi produktami GM.

Obecne kierownictwo Saaba, mając częściowo związane ręce , prowadzi intensywne rozmowy z Hirsch Performance oraz  Saab Performance Group, które maja  zaproponować klientom  podniesienie mocy i osiągów samochodów –  już po sprzedaży Saabów 9-3 i 9-5  do dealerów.

Dzieki inwestycjom GM w fabrykę w Trollhättan – w planach  GM miała ona służyć głównie produkcji Opli – SAAB AB posiada jedna a najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie, z zaawansowana technicznie i technologicznie struktura.  Niewykluczone jest wiec,  ze w roku 2012 – po zakończeniu umowy licencyjnej – pojawi się prawdziwy Griffin a w 2013  nowy Viggen.

Saab Up !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: