Komornik versus Saab versus państwo szwedzkie


Szwedzki Urzad Skarbowy w Västra Götaland przekazal do komornika do ściągnięcia z Saab Automobile AB kwotę ca 110,7 milionów SEK.

Saab AB odmawia zapłaty, argumentując, ze cala  kwota , będąca gwarancjami placowymi dla pracowników Saaba, którą  firma otrzymała od Urzędu  Wojewódzkiego podczas kryzysu, winna znaleźć się w ukladzie „upadłościowym „.  Przypominam, ze w ramach tego porozumienia, które uratowało Saaba  przed bankructwem, wierzyciele zrezygnowali z 75 % swych wierzytelnosci.  . Saab argumentuje, z e również państwo szwedzkie winno uczestniczyć w tym porozumieniu jako jedna ze stron i dlatego Saab AB jest skłonny zapłacić tylko 27,7 miliona SEK, czyli 25 %.

Sprawa na pewno trafi do sądu, chyba , ze rząd szwedzki podejmie decyzje, ze jednak nie bedzie ściągał calej kwoty. Jak na razie  jednak Urzad Skarbowy nie wykazuje żadnej chęci ustąpienia.

Saab Up !

____________________

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Czyżby znowu nad SAABem zawisły czarne chmury? Co jak co ale z urzędem skarbowym nie wygrasz…. Przynajmniej tu a co dopiero w Szwecji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: