Hannibal ante portas. Opel +Saab ?


Godz. 6.45 rano, 18  grudzień 2009. Nick Reilly dzwoni do Jana Åke Johnssona  aby przekazac tragiczna dla SAAB-a wiadomosc: Saab jako marka ma zostac zamknieta a fabryka w Trollhättan ma zostac „rozczlonkowana”.

……..

Październik 2010. Opel Europa ma dalej kłopoty, nie wykorzystuje ca 20 % mocy produkcyjnych, zamyka fabryki.  Nick Reilly prowadzi rozmowy z SAAB-em aby Opel  jako podwykonawca na swoich liniach  mógł produkować na zlecenie Saaba model najmniejszego Saaba. Jeśli nowy Saab 92 wejdzie do produkcji. Oby wszedł…

JAJ nie zaprzecza ani nie potwierdza faktu, ze Nick Reilly puka do jego drzwi. Lecz w odpowiedzi na bezpośrednie pytanie dziennikarza szwedzkiej Svenska Dagbladet

stwierdza, ze Saab jest samodzielna marka i moze pracować ze wszystkimi a produkcja małego Saaba 92 ze wzgledow ekonomicznych moze się odbywać u innych producentów.

Ciekawie się zapowiada. Silniki z BMW, produkcja na zlecenie w fabrykach Opla (?)

_______________

…….

Z prasy włoskiej.

__________________

Reklamy

Komentarze 3

  1. Ja nie mam nic przeciwko temu aby Opel robil dla Saaba 9-2 tyle że w swojej najlepszej fabryce, w Gliwicach ;D

  2. Historia kołem się toczy. Histeria też. Kołem się histeria zatoczyła i z powrotem puka do drzwi general murder. Jak widać pozbywanie się dobrych oczek w łańcuszku nie wzmacnia go bynajmniej.
    Teraz SAAB korzystając z odziedziczonego amerykańskiego know-how w dziedzinie kreatywnej księgowości powinien się umówić że np wytworzenie nowego SAABA 92 w fabryce opla będzie go kosztowało ca 95% kosztów ponoszonych prze tęże fabrykę. Z tym, że wtedy powinna być wybrana fabryka w macierzy – Niemczech. W Gliwicach powinni produkować te dochodowe modele. Wtedy – ponieważ niemieckie fabryki padną (po max 2 – 3 latach) do Gliwic przeniesie się centrala Opla. Ponieważ to oni będą musieli do nas przyjść to my będziemy sobie wybierać i wybrana będzie nazwa marki np PanPikuś.
    I co? Szajse fikszon? pewnie tak ale jakie przyjemne 🙂 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: