Saab Support Convoy

Głównym powodem dla całej inicjatywy, która wyszła od Holenderskiego Saab Klubu, bylo pokazanie wsparcia dla marki Saab oraz pozytywne nagłośnienie w mediach i zwrócenie uwagi na sytuację, w której znalazła się firma.

=============

Idea jest prosta. Pozytywne wsparcie dla Saaba.

Organizowane na całym Świecie konwoje, nie są w żadnym wypadku protestem przeciwko General Motors. Miłośnicy Saaba chcą zademonstrować swoje silne przywiązanie do marki oraz pokazać, że dokonując świadomego wyboru przy zakupie tych aut, dołączyli do specyficznej społeczności posiadaczy szwedzkiej marki.

Dlatego też, nie chodzi nam o robienie demonstracji pod siedzibą General Motor czy też ambasadami Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Królestwa Szwecji. Mogłoby się to obrócić przeciwko początkowej idei i zostać odebrane jako rozpaczliwe ratowanie marki lub też epatowanie wrogością do wszystkich podmiotów biorących udział w procesie sprzedaży Saaba.

Do tej pory nie było takiej akcji wśród fanów marki motoryzacyjnej i jest to swojego rodzaju ewenement, że fani Saaba potrafią zjednoczyć się na całym świecie tylko po to żeby pokazać swoje zamiłowanie do marki bez względu na to, co się z nią stanie. To naprawdę niespotykana lojalność i poparcie dla firmy.

Spotykając się zatem w niedzielę 17.01.2010 r. w Warszawie, miejmy przyjemność z poznania innych użytkowników tych aut oraz wspólnego uczestnictwa w konwoju.

Pokażmy Saabowi nasze wsparcie.

================

Szanowni miłośnicy marki SAAB!

Od kilku miesięcy wszyscy śledzimy wiadomości, dotyczące postępu negocjacji pomiędzy General Motors (GM) a potencjalnymi nabywcami Saaba. O ile przy sprzedaży innych spółek zależnych koncernu GM, główną kwestią było utrzymanie zatrudnienia miejscowych pracowników, w przypadku Saaba lojalni miłośnicy oraz dumni właściciele tych samochodów chcą utrzymać przy życiu tę markę – ikonę rynku motoryzacji.

Aby zwiększyć społeczną świadomość problemu oraz naszego Apelu, światowa społeczność właścicieli Saabów organizuje Konwoje Wsparcia dla inicjatywy Save Our Saabs – “Ratujcie Nasze Saaby”. Konwoje te odbędą się w dniu 17 stycznia 2010 r. w ponad 30! miastach na całym Świecie m.in.: Holandii (ponad 350 pojazdów), Szwecji (ponad 500 pojazdów), Wielkiej Brytanii, Niemczech ale także w tak egzotycznych miejscach jak Malezja, Pekin czy Tajwan (szczegóły).

Stowarzyszenie Saab Klub Polska, postanowiło dołączyć do ogólnoświatowej akcji  Save Our Saab i organizuje w dniu 17 stycznia 2010 r. Save Saab Convoy w Warszawie. Konwój rozpocznie się o godz. 12:00 na parkingu pod Torwarem(od strony ul. Czerniakowskiej) skąd kawalkada samochodów wyruszy ulicami:

Łazienkowska – Rozbrat – Książęca – Pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie (Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki) – Belwederska – Spacerowa – Pl. Unii Lubelskiej – Bagatela (Ambasada Królestwa Szwecji) – Belwederska – Sobieskiego – Al. Wilanowska – Wiertnicza (siedziba TVN) – Powsińska – Czerniakowska – Zaruskiego.
Zakończenie konwoju jest przewidziane na parkingu WTS DeSki ul. Zaruskiego 8.
Zasady obowiązujące podczas przejazdu:- rejestracja pojazdów godz. 11:00 (prosimy o punktualność),

– każda załoga podczas rejestracji otrzymuje naklejki, planszę Save Saab, mapkę przejazdu, flagę.
– nie używamy sygnałów dzwiękowych,
– samochody jadą w grupach po 10 aut w odstępach kilku minutowych,
– stała prędkość na trasie max. 40km/h,
– każdy uczestnik pilnuje swojego miejsca w szyku,
– niedopuszczalna jest zmiana szyku ustalonego na starcie,
– za ustawienie samochodów w szyku odpowiedzialny jest koordynator konwoju,
– za ustawienie samochodów na parkingu WTS DeSki odpowiedzialny jest koordynator konwoju,
– koordynatorzy konwoju ubrani będą w kamizelki odblaskowe,
– osoby posiadające CB radio lub krótkofalówki proszone są o zabranie ich ze sobą.

Koordynatorzy konwoju:
„Sznajder”,
„Aero Imola Red”,

Kontakt z mediami:
„Martinez”,
„Aero Imola Red”,

Zapraszamy do udziału wszystkich miłośników marki Saab, którym los marki nie jest obojętny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: